Autobild 2007 (DE) - Sommerreifen 205/55 R16 V html
zdroj: www.autobild.de (AutoBild, HEFT 11, 16.03.2007)


AutoTip 2007 (CZ) - Letní pneumatiky 205/65 R16 V
zdroj: www.autotip.cz (AutoTip, 7/2007)


Autobild 2007 (CZ) - Letní pneumatiky 205/55 R16 V komentář , zdroj: www.autobild.de (web AutoBild)
Západ slunce na testovací dráze v Texasu: letní teploty garantují optimální testovací podmínky Aquaplaning: na 7 milimetrech vody plave 16“ pneumatika v průměru při rychlosti 85km/h, nejlepší Vredestein při 89,5km/h, nejhorší China-Reifen Chengshan jen při 77km/h Brzdění na vodě z rychlosti 100km/h: při plném brzdění dosahují Continental, Dunlop, Toyo a Pirelli nejlepších zpomalovacích hodnot (49,5m), Chengshan naopak nejhorších (nebezpečných 70,7m).
Ovládání vozu na mokru: výborné boční vedení, přesné řízení a nejkratší čas na okruhu: Toyo a Vredestein. Nejhorší výsledky a vlastnosti: Chengshan. Aquaplaning v zatáčkách: Vredestein nabízí nejvyšší jistotu. Nejhorší opět: Chengshan. Okruh: Toyo, Continental, Dunlop a Vredestein na dráze drží nejlépe a mají nejstabilnější boční vedení. Chengshan beznadějně klouže.
Handling: rychlé, jisté a harmonické jízdní vlastnosti u pneumatik Continental, Dunlop a Michelin, naopak silná nedotáčivost u Chengshan. Brzdění na suché vozovce z rychlosti 100km/h: nejrychleji zpomaluje Continental (35,9m), naopak nejhorší jsou: Chengshan, Vredestein a Fulda (40,8m) Hlučnost: překvapivě nejtišší pneumatikou je Chengshan (69,8dB při 80km/h), nejhlučnější naopak Pirelli (71,5dB při 80km/h).
Valivý odpor: pneumatiky s malým valivým odporem pomáhají šetřit palivo. Podle pravidla klesne spotřeba o 1%, když odpor klesne o 5%. Nejlepší hodnoty: Michelin, nejhorší: Toyo. Jízdní komfort: 16“ pneumatika je z hlediska jízdního komfortu optimálním obutím pro Audi A3. Pneumatiky Bridgestone a Continental subjektivně nejlépe vyrovnávají nerovnosti. Rychlostní testy: podle zákonných ECE norem obstály všechny testované pneumatiky bez problémů, ačkoliv za ztížených podmínek došel rychle dech pneumatice Chengshan.
Nic nejde při testování pneumatik bez práce rukou a nohou. Přesnost: měřící přístroje pracují s podporou satelitu Shrnutí: nejlepší pneumatika nemusí být nejdražší. To dokazuje Kumho Ecsta KU31 SPT. Na druhé straně jistota se stále ještě vyplatí, čínská pneumatika Chengshan potvrdila, že levné pneumatiky nefungují moc dobře.
Free Web Hosting